MENU

Nowoczesne formy

0
96
0
Widoczny na wizualizacjach projekt obejmował zarówno projekt ogrodu jak i elewacji nowo powstałego domu jednorodzinnego. Nawiązując do bryły i wykończenia domu zaproponowaliśmy nowoczesny ogród opary na kwadratach i prostych liniach. Zarówno projekt elewacji jak i proponowane nawierzchnie są utrzymane w tonacji bieli i szarości. Akcent kolorystyczny mają stanowić jedynie rośliny obsypane żwirem ogrodowym. Z racji wąskiej przestrzeni poza domem gdzie znajduję się niewielki taras i mur oporowy zostały zaproponowane nowoczesne rozwiązania donic betonowych zespolonych z murem. Dzięki zaprojektowaniu różnej wysokości i wielkości donic widok z okien jest interesujący i pełny zieleni, a tak wąska przestrzeń została wykorzystana w możliwie optymalny sposób. Frontową części ogrodu stanowi podniesiona trawiasta rabata z bonsaiem otoczona dużymi szarymi płytami które mogą służyć jako dodatkowy taras i miejsce wypoczynku i rekreacji. Prosta forma rabat ściśle nawiązuje do symetrycznego wzoru kostki brukowej znajdującej się na podjeździe oraz malowanych pasów na elewacji budynku.
Read More ›

Fale designe

0
107
0
Projekt tego niewielkiego przydomowego ogrodu został opary na nowoczesnym architektonicznym i czystych formach fal i łuków stanowiących główne konstrukcje w ogrodzie. Faliste murki i powstałe z nich donice wypełnione trawami i funkiami podkreślaną wyraźny nowoczesnych charakter projektu. Zastosowanie wyraźnych form białych murków i żwirowych nawierzchni zestawianych z podłużnymi płytami umożliwiło stworzenia niewielkiego miejsca z siedziskiem i fontanną. Przestrzeń ogrodu została podzielona na dwa poziomy poprzez zastosowanie schodów terenów które niwelują istniejącą różnice terenu. W górnej części ogrodu został zaprojektowany okrągły wgłębnik stanowiący zaciszne i ukryte miejsce w ogrodzie. Nad wgłębnikiem znajduje się niewielki podcień który swoim kolorem oraz kształtem nawiązuje do istniejącej konstrukcji znajdującej się nad tarasem. Aby uzyskać więcej intymności w ogrodzie zaprojektowane zostały cztery zielone ścinany osłaniające i kadrujące widoki na przylegający teren. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i sytemu ogrodu wertykalnego uzyskujemy piękny zielony nowoczesny parawan.
Read More ›

Górskie klimaty

0
40
0
Koncepcja przebudowy istniejącego ogrodu wraz z podziałem funkcjonalnym powierzchni, zaprojektowaniem altany ogrodowej, mini placu zabaw dla dzieci pokrytego nawierzchnią bezpieczną. Głównymi założeniami projektowymi było dostosowanie planowych elementów do istniejącego ogrodu, wykorzystania jak największej ilości już posadzonych roślin oraz nadanie spójnego charakteru poszczególnych jego części. Płynne formy rabat otaczających posesję mają być wydzielone kamiennym obrzeżem również projektowana fontanna i altana ma posiadać elementy kamienne. Górski charakter tego ogrodu miały dopełniać rośliny iglaste, drewniany taras i pergole. Projekt zakłada stworzenie zacisznego miejsca do wypoczynku pod altaną z szumiącą w pobliżu fontanną, placykiem zabaw który z niej widać oraz dodatkowego niewielkiego trasu służącego jako poczekalnia dla klientów. Faliste organiczne rabaty otaczają cały dom tworząc wysepki na rozległej powierzchni wjazdu.
Read More ›

Pod malwami

0
57
0
Głównym założeniem projektowym tego ogrodu było niewielkie zróżnicowanie terenu, kompozycja miała się opierać na prostych liniach natomiast sama roślinność miała mieć rustykalny, swojski charter. W projekcie zastosowano systemy podniesionych kamiennych rabat, schodów terenowych oraz płaskich powierzchni wypełnionych trawami, bylinami wieloletnimi oraz krzewami. Duży drewniany taras został zaprojektowany tak aby rośny wysokie takie jak malwy i ostróżki sprawiały wrażenie jakby wyrastały z niego. Zastosowaliśmy tutaj system ram kadrujących widoki w których mają niczym w żywych obrazach mają pojawiać się kwitnące kwiaty. Użycie naturalnych materiałów i kwiatów zmiękcza proste linie kompozycyjne ogrodu nadając mu tym samym niepowtarzalny charakter.
Read More ›

Zapach róż

0
72
0
Koncepcja projektu powstałego ogrodu została oparta na podporządkowaniu jego formy tak aby wyeksponować różę których kolekcję posiada właścicielka ogrodu. Płynne linie nowo powstałych form otaczających dom wypełnione bylinami, iglakami oraz różami podkreśliły wejście do domu. Nowoczesny charakter rabat nadała mozaika utworzona z dwubarwnego żwiru podkreślając tym samym kolory zaprojektowanych kwiatów. Kilka większych kamieni i niewielka fontanna znajdująca się przy wejściu do budynku nawiązuje do górskiego charakteru miejsca w którym ów ogród się znajduje. Ogród był realizowany etapami.
Read More ›

Słoneczne tarasy

0
67
0
Projekt ogrodu zawierał koncepcję wraz z elementami małej architektury takimi jak ogrodzenie ze śmietnikiem, fontanny, altany, tarasu. Teren na którym miał postać ogród cechowała duża różnica terenu wynosząca 9m. Poszczególne elementy ogrodu zostały umieszczone na zaprojektowanych płynnie przenikających się tarasach na których kolejno można napotkać miejsce na ognisko, altanę, ogród tematyczny, boisko, warzywnik. Z racji wielkości terenu możliwe było również wydzielenie miejsca pod drzewa owocowe, drewutnie. Projekt nowoczesnej drewnianej altany i zadaszenia drewutni oparty został na systemie zielonego dachu obsadzonego kolorowymi rozchodnikami. Projekt kamiennej nowoczesnej fontanny ma stanowić główny punkt łączący wejście do domu z podjazdem stanowiąc tym samym wyraźny akcent w przestrzeni.
Read More ›

Wirydarz inaczej

0
47
0
Prace projektowe ogrodu obejmowały projekt kostki brukowej, elewacji budynku, tarasu, podcienia oraz samego ogrodu. Właściciel ogrodu zajmował się chodową bylin i kwiatów we wcześniejszym ogrodzie i chciał aby te kwiaty zostały uwzględnione w nowej koncepcji. Zamiłowanie właściciela do bukszpanu zainspirowało nas do stworzenia prostej kompozycji wzorowanej na kościelnym wirydarzu. Tutaj zamiast ziół czy tez wzorów z bukszpanu miała powstać kolorowa i różnorodna rabata kwiatowa ograniczona niskim bukszpanowym żywopłotem. Elewacja budynku, kostka na podjeździe oraz płytki na tarasie zostały dobrane tak aby były w ciepłych odcieniach pomarańczy i żółci dzięki czemu dom i ogród stanowi całość. Drewniany podcień i ułożenie płytek na tarasie ma nawiązywać do występujących prostych form w projekcie ogrodu.
Read More ›

Górski strumień

0
39
0
Projektując ten ogród mieliśmy za zadanie stworzenie dwóch oddzielnych miejsc do wypoczynku które zostaną ze sobą wizualnie połączone. Z racji różnicy ternu powstały kamienne schody terenowe które miała zastąpić obecne istniejące z kostki brukowej, wokół domu został zaprojektowane faliste i zróżnicowane wysokością rabaty z roślinami iglastymi. W otoczeniu istniejących już wysokich świerków został zaplanowany taras ziemny otoczony kamiennym murkiem z niszami na świece. Cały taras powstałby z wybrania ziemi w istniejącym pagórku dzięki czemu uzyskujemy wypłaczecie i ciekawszy efekt wizualny. Kamienna luźno poukładana ścieżka prowadzi na niższy taras. Zastosowane tutaj również te same elementy kamienne jak na górnym trasie. Zmieniony również został sam kształt tarasu, dodano schody i otaczające go płynne rabaty. Znalazło się również miejsce na kamienną fontannę wkomponowaną w rabatę. By urozmaicić projektowane rabaty zastosowano system murków z palisady które wypełniane częściowo dodatkową ziemią zmieniają wysokości poszczególnych jej części.
Read More ›